Maroko jest jednym z najbardziej popularnych kurortów turystycznych. Na spędzanie wakacyjnego urlopu wybiera go każdego roku bardzo wielu turystów z całego świata, których kuszą walory klimatyczne a także cudowne położenie tego państwa. Maroko leży oczywiście w Afryce. To właśnie ta przynależność determinuje jego klimat oraz ukształtowanie powierzchni. Kraj ten, wciąż rządzony przez króla, leży w północno-zachodniej Afryce. Bardzo wiele osób lubi wakacje spędzać nad wodą, wylegując się na plaży oraz zażywając kąpieli, dlatego ten kraj w Afryce będzie dla nich wymarzony, ma dostęp zarówno do Morza Śródziemnego jak również Oceanu Spokojnego. Maroko sąsiaduje m.in. z Algierią i Saharą Zachodnią. Główne miasta tutaj to Fez (znane z filmu „Casablanca”), Tanger, Marrakesz, Wadżda i Meknes.

Położenie geograficzne i ukształtowanie terenu , którym może się poszczyć Maroko urzekło już miliony turystów. Przez środek tego kraju przebiega pasmo Atlasu Wysokiego. Na południu wznoszą się góry Antyatlas, zaś u wybrzeży Morza Śródziemnego wznoszą się góry Ar-Rif. Góry, morze oraz ocean – czego chcieć więcej, to wspaniałe miejsce na urlop zarówno dla tych, którzy kochają spędzać czas aktywnie, jak również dla tych, którzy uwielbiają wylegiwać się na plaży. Maroko jest prawdziwym rajem dla bardzo wielu turystów, kto raz tam się znalazł ciągle chce wracać, zachwyca położeniem geograficznym oraz bardzo malowniczymi krajobrazami Dzięki temu w zasadzie nikt nie będzie niezadowolony. Zarówno miłośnicy morza, jak również gór wrócą stąd w pełni usatysfakcjonowani. Pejzaże i krajobrazy są tutaj m.in. dzięki temu bardzo różnorodne i piękne. W niedalekiej odległości znajduje się także najsłynniejsza i największa pustynia świata, Sahara, mamy okazję zatem w chwili wolnego czasu zobaczyć i ją.

Jeśli lubimy upały, to kraj ten jest wymarzony dla nas, temperatury w najgorętszych dniach lata mogą przekraczać nawet pięćdziesiąt cztery stopnie Celsjusza. Panuje nad morzem klimat podzwrotnikowy, zaś w głębi kraju klimat jest bardzo suchy, można go uznać za górski.

Tagi: ,

Leave your comment