Banki, które świadczą nam kredyty i pożyczki wymagają przy składaniu o nie wniosków stosu zaświadczeń, formularzy i gwarancji. Jeśli nie jesteśmy ich w stanie przedłożyć, lub po prostu nie mamy czasu na ich zebranie i częste wizyty w oddziale bankowym, to możemy skorzystać z opcji jaką daje nam kredyt traktująca jako jedyną gwarancję. Czy każdy ma możliwość wykorzystania tego typu usługi i przede wszystkim – kto świadczy takie oferty?
Najczęściej takiego rodzaju produkty są oferowane przez pozabankowe instytucje finansowe, które wyspecjalizowały się właśnie w udzielaniu tego typu wsparcia. Pożyczka dowód tożsamości uznając za jedyną oczekiwaną gwarancję posiada symptomatyczną formę obsługi, spłaty a także oprocentowania. Jest ona głównie skierowana do wszelkich osób, które są w stanie okazać się własnym dowodem tożsamości.
Niestety istnieją również obwarowania, które mają być pewną gwarancją dla róznegorodzaju instytucji, na przykład wprowadzają one minimalny oraz maksymalny wiek, dla którego przydzielony może być kredyt.

Jest to jednak jednostkowa kwestia każdego operatora tego typu świadczeń i dotyczy ona naprawdę skrajnych przypadków. Oprocentowanie usługi typu kredyt na dowód bez zaświadczeń osobisty uznającej za jedyny wiążący dokument również różni się u poszczególnych pożyczkodawców. Jednak trzeba pamiętać o tym, że będzie ono znacznie wyższe, niż w przypadku tradycyjnych ofert bankowych. Skąd może to wynikać? Możliwość szybkiej pożyczki to luksus, za który trzeba zapłacić. Poprzez swoją przystępność są one obciążone również dość dużym ryzykiem, co również może mieć niebagatelny wpływ na wysokość ich ceny. To zaś sprawia, że automatycznie podnosi się wzrost opłat za możliwość skorzystania z tych ofert. Szczególnie duże znaczenie posiada tutaj wartość oprocentowania oraz prowizja dla instytucji para bankowej. Dlatego warto porównać oferty i wybrać spośród nich taką, która okaże się najbardziej przystępna.

Leave your comment