Każdy z nas korzystając z internetu spotkał się zapewne, i to nieraz, z wiadomościami, które są określane jako spam, czyli z niechcianymi i niepowiązanymi z witryną treściami. Spam to prawdziwa zmora sieci, a pojedynczy użytkownik może się o tym przekonać chociażby korzystając z poczty elektronicznej, na którą często otrzymuje się niechciane reklamy zapychające skrzynkę.
Celowe i nadmierne powielanie słów kluczowych na witrynie nie wpływa pozytywnie na optymalizację strony.

SEM

Jeżeli w zbyt krótkim czasie za pomocą spamu zdobywamy dużą liczbę linków odnoszących się do naszej strony, możemy zostać za to ukarani obniżeniem pozycji naszej witryny w rankingu. Jest to tzw. filtr, czyli swego rodzaju blokada, która ma dotyczyć albo całej strony, albo niektórych podstron. Poważniejszą karą jest tzw. ban, czyli zupełne wykluczenie strony z indeksu. Można sprawdzić czy nasza witryna nie została ukarana, korzystając w wyszukiwarce z dostępnych dla Webmasterów narzędzi (webmasters/tools/). Używanie słów kluczowych oraz linków z odniesieniem do naszej strony powinno być wykorzystywane z rozwagą i z pożytkiem dla użytkowników.

laptop

Jeśli chcemy zwiększyć atrakcyjność tekstu warto używać, zamiast powielania tych samych fraz, synonimów oraz różnych odmian danej frazy. Można też umieszczać linki do swojej strony na różnych blogach i forach, byle były one tematycznie i treściowo ze sobą powiązane. Zbyt duże nagromadzenie spamu i działania nieetyczne w sieci mogą w konsekwencji nie tylko prowadzić do nałożenia przez administratora powyższych kar, ale przede wszystkim zniechęcić potencjalnych użytkowników do zaglądania na naszą stronę.

Dodatkowe informację znajdą państwo a artykule pozycjonowanie stron internetowych na stronie mercurywebsc.pl.

Tagi: ,

Comments are closed.