Wybrałam się na urlop w Beskidy. Byłam zadowolona, że będę w stanie odpocząć. Miałam chodzić po szlakach, jeść posiłki w schroniskach i potem leniuchować. Podczas dłuższej eskapady wybrałam nieznaną trasę i nagle przewróciłam się. Przez to skręciłam kolano. Błyskawicznie dryndnęłam do moich koleżanek i kolegów z domu wczasowego dzięki temu zaledwie po 2 h byli już przy mnie. Pomknęliśmy do przychodni lecz najgorsze było to, że nie mogłam chwilowo chodzić po szlakach. Nazajutrz wróciłam do swego miasta, jednakże i w u ortopedy nałożono opatrunek na miesiąc.

rodzinka
Okazało się, że moja kończyna będzie potrzebować ponadplanowej rehabilitacji. Dlatego po rewizji medycznej zarejestrowałam się na kurację. Zsunięto z nogi potem opatrunek pomimo tego nie Byłam w stanie swobodnie chodzić. Medyk przepisał wdrożenie charakterystycznych zestawów ćwiczeń. Rzekł, że jeżeli zaniedbam fizjoterapię niebawem pojawią się kłopoty z mobilnością.

Miałam w obowiązku wykonywać kurację by zacząć normalnie poruszać się

Każdego dnia postanowiłam realizować specjalny rodzaj ćwiczeń żebym była w stanie powrócić do ogólnej sprawności. Prócz tego nabyłam ortezę w sklepie ortopedycznym. Natrafiłam na należytą jednostkę jak wpisałam do google zdrow-med.pl sklep medyczny kraków. w dodatku co wtorek przychodziłam na fizjoterapię. Po kilkunastu wizytach odnotowałam dużą zwyżkę formy. Tymczasem jak upłynęło około 7 miesięcy moja stopa już nie ciążyła mi toteż planowałam ponowny wypad na południe Polski. Jednakże z drugiej strony zamierzałam być przezorna ponieważ nie miałam pojęcia czy będę w stanie chodzić na wycieczki. Ponadto zakupiłam informator bowiem założyłam by spacerować jedynie po oznakowanych trasach.
pilka

Kolejny wypad okazał się być nader satysfakcjonujący

W czerwcu pomknęłam do Bukowiny Tatrzańskiej. Dla bezpieczeństwa wzięłam ze sobą usztywniacz na nogę. Postanowiłam, że postawię na wyłącznie łatwe szlaki i na dodatek nie będę szła szybko. Poczucie dyskomfortu skończyło się po krótkim odstępie czasu, i drugiego poranka zdołałam bez trudności wspinać się. W nagrodę zdołałam odwiedzić intrygujące miejsca na polanach. Dodatkowo mogłam zobaczyć skanseny jak i również skonsumowałam kilka apetycznych góralskich specjałów. Chociaż pobyt trwał prawie 12 dni sądzę, że to zbyt mało czasu by przyzwoicie wypocząć.

Comments are closed.