W ostatnich latach w naszym kraju nadzwyczaj szybko rozwijał się rynek pożyczek parabankowych. W efekcie powstała cała masa jednostek, jakie świadczą dużo produktów finansowych, jakie raz za razem są korzystne dla ludzi nie mogących ubiegać się o zobowiązanie w banku. Z wielu stron słyszymy jednak doniesienia o tym jak niepewne jest korzystanie z tego rodzaju usług. Czy to prawda, a jeśli tak to, co zdołamy zrobić, żeby ocalić się przed problemami, jakie mogą się pojawić? Po pierwsze jesteśmy zobligowani zrozumieć, że firmy pozabankowe czy parabanki nie funkcjonują w oparciu o uregulowanie bankowe. Nie oznacza to jednak, że działają całkowicie poza prawem. Obowiązuje je, tak jak każdy podmiot ekonomiczny polskie prawo i nie ma od tego wyjątku. Głównie winnyśmy dobrze zapoznać się z rynkiem i wyłowić instytucję zweryfikowaną, aktywną od jakiegoś czasu i cieszącą się dobrą opinią pośród odbiorców, jak na przykład jednostka Inwestum posiadająca stronę tutaj, jaka udziela wierzytelności pod zastaw. Pamiętajmy dodatkowo o dokładnym zapoznaniu się z wyrobem, na jaki się zdecydujemy. Sprawdźmy czy nie czekają na nas jakiekolwiek zamaskowane opłaty, skonfrontujmy prowizje i dowiedzmy się jak wiele wynosi RRSO i jego koszt całościowy. Jeżeli pożyczkodawca nie pragnie lub nie potrafi użyczyć nam takich informacji powinniśmy momentalnie zaniechać z jego usług i udać się do innej agencji. Przeanalizujmy dodatkowo czy wierzytelność jest nam rzeczywiście potrzebna. Pierwsza norma bezpiecznego pożyczania mówi o tym, że jeżeli odkładając kasę przez pół roku możemy nabywać rzecz, na którą chcemy pożyczyć pieniądze to winnyśmy opuścić pożyczkę. Na potrzeby artykułu przyjmijmy, że pożyczka jest nam niezbędna. Jeżeli chodzi o niedużą sumkę (do kilku tysięcy złotych) możemy podjąć rozważania o instytucjach udzielających błyskawiczne wierzytelności.

Najczęściej są one ociupinę mniej przystępne cenowo jednak zdołamy pozyskać je przez net w przeciągu jedynie 15 minut. Do tego nie wymagamy żadnych pism o dochodach czy zaangażowaniu, a cząstka z jednostek udzielających tego rodzaju zobowiązania nie monitoruje naszej historii finansowej ani w BIK, ani w KRD. Jest to doskonała informacja dla wszelkich ludzi, którzy nie umieją udokumentować swoich dochodów, a jednak je osiągają. W owym czasie sięgnięcie po usługi firm parabankowych będzie cudownym wyjściem. Jeśli pragniemy zdobyć większe pieniądze, nawet powyżej 100 tysięcy złotych powinniśmy udać się do instytucyj proponujących wierzytelności pod wadium.

Zastawiając posiadłość można otrzymać faktycznie środki, a dodatkowo zyskujemy zabezpieczenie wynikające z zakresu takowej pożyczki. Otóż nie uzyskamy pożyczki większej niż wartość zastawianej posiadłości. Może nas to uchronić przed spiralą zobowiązań, w jaką niezwykle łatwo wpaść pożyczając ponad nasze możliwości zwrotu. Najistotniejsze to pożyczać przemyślanie, mierząc siły na zamiary. Produkty pozabankowe to trafne rozwiązanie dla wielu ludzi, selekcjonujmy jednak firmy o przyzwoitej opinii i starajmy się pożyczać tylko tak wiele ile możemy oddać.

Comments are closed.